Ideální na koření a bylinky – koření obvykle uchováváme v nádobách opatřených pevným víkem a podobným způsobem skladujeme i sušené byliny pro potravinářské využití, případně pro nálevy do koupele. Jde to ale i jinak. Vtip je v tom, že po uzavření víka se uvnitř nádoby nachází vzduch a jeho přítomnost způsobuje oxidaci a urychluje stárnutí. Chcete-li tomu zabránit, nebo alespoň významně snížit biologický rozklad, uzavírejte koření a byliny do zip sáčků, odkud před uzavřením většinu vzduchu vytlačíte.
Vyloupané ořechy a mandle – podobné situaci se v domácnosti vystavujete s dalšími trvanlivými potravinami, které jsou velmi náchylné na oxidaci. Kupříkladu všechny druhy ořechů včetně arašídů a vyloupaných mandlí, dýňová a slunečnicová semínka, strouhaný kokos, loupaný sezam atd. Nejhůře snáší oxidaci vlašské ořechy, velice rychle žluknou a měli bychom je skladovat nejen v suchu a mimo dosah denního světla, ale i s minimálním přístupem vzduchu. Vytlačený vzduch ze zip sáčku oddálí tento proces až o několik měsíců a můžeme tím pádem nakoupit dostatek plodů do zásoby např. před vánočními svátky, kdy jich bývá nedostatek. Přitom k pečení cukroví jsou jednou ze základních surovin.
Obilné vločky – kaše z ovesných, jáhelných, žitných, pohankových či špaldových vloček jsou vynikající způsob, jak udržet organismus v patřičné kondici, zbavit se nadváhy a přispět k psychické pohodě. Vločky se vyrábí rozemíláním obilných zrn a jsou citlivé na žluknutí, podobně jako zmiňované ořechy. Pamatujme tedy i zde na oxidační proces a máme-li dostatek polyetylenových sáčků s uzavíracím mechanismem, skladovat můžeme více druhů vloček po celý rok.
Sušené ovoce – sušené švestky, meruňky a další plody bývají ošetřeny konzervačními látkami a dlouho vydrží, tudíž je můžeme nakupovat s množstevní slevou, ale jakmile původní obal roztrhneme, měli bychom je přesypat opět do polyetylenového pytlíku se zipem, odkud odčerpáme vzduch. Tím si ovoce zachová svou chuť, nepřijme cizí pachy z kuchyně a hlavně zůstane dostatečně měkké a neztvrdne.